Meistä

Lue lisää yrityksestämme ja ota yhteyttä tiimiimme

CoreGo tapahtuma-alan sydämessä

Alku

CoreGo perustettiin Suomessa maalikuussa 2015.

Ensimmäinen tuotteemme oli RFID-pohjainen CRM-ratkaisu, joka pääsi käyttöön heti Provinssissa kesällä 2015.

RFID & tapahtumat

Jo ensimmäinen asiakastuotantomme osoitti sen, että RFID-ratkaisumme teki festivaalien maksukäytännöistä sulavampaa. Näin syntyi yrityksemme suunta.

2020
Ensimmäinen tapahtuma Ruotsissa.

2021
Esittelimme CM5-kassapäätteen, ensimmäisen Android-pohjaisen POS-ratkaisun tapahtuma- ja venuesektorille.

2022
Yli 100 asiakastoteutusta maksu- ja kulunvalvontaratkaisuillamme.

2023
CoreGolla on toimistot Suomessa, Ruotsissa, Norjassa ja Saksassa.

 

2024

Tavoitteemme on ymmärtää asiakkaidemme tarpeita sekä tuoda markkinoille parhaimpia mahdollisia ratkaisuja ja palvelua.

Tiimi

Toimistomme sijaitsevat SuomessaRuotsissa, Norjassa ja Saksassa.

Autamme sinua mielellämme, ota siis meihin yhteyttä!

Asiakaspalvelumme yhteystiedot, postiosoitteet sekä muuta tärkeää tietoa löydät täältä.

 

Johto

Barry MacNamara CoreGo

Hannu Elomaa

Toimitusjohtaja ja perustaja

+358 44 541 8489

hannu@corego.fi

Barry MacNamara CoreGo

Barry MacNamara

Toimitusjohtaja Norja, osakas

+358 45 887 3220

barry@corego.fi

Madelene Järpenge CoreGo

Madelene Järpenge

Toimitusjohtaja Ruotsi

+46 709 168 759

madelene@corego.fi

Barry MacNamara CoreGo

Felix Gellermann

Myynti & Markkinointi

Johanna Mustonen

Matias Aalberg

Myyntijohtaja, Norja

+47 91 366 125

matias@corego.no

Alexander Lide

Projektipäällikkö, Ruotsi

+46 700 18 12 76

alexander@corego.fi

Teemu Nyyssölä

Asiakaskokemuksen ja liiketoiminnan kehityspäällikkö

+358 50 412 8376

teemu@corego.fi

Hanna Maria Pinta

Markkinointipäällikkö

+358 50 556 6175

hannamaria@corego.fi

Joel Kiiskinen

Markkinointiassistentti, Suomi

joel@corego.fi

Tuotekehitys

Jani Vartiainen CoreGo

Jani Vartiainen

Järjestelmäsuunnittelija ja kehitysvastaava

+358 50 551 7741

jani@corego.fi

Jani Vartiainen CoreGo

Marlon Foth

Niko Väänänen

Teknologiajohtaja

niko@corego.fi

Urpo Kähkönen

Ohjelmistokehittäjä

urpo@corego.fi

Paul Dierstein

Ohjelmistokehittäjä

paul.dierstein@corego.de

Jussi Routila

Tekninen projektipäällikkö

jussi@corego.fi

Tuotanto & hallinto

Sari Marjo-Seppälä

HR:n ja yrityskulttuurin johtaja

+358 50 321 2813

sari@corego.fi

Aslak Hänninen

Miro Laukkanen

Tuotantokoordinaattori

+358 50 543 8019

miro@corego.fi

Laura Jyrinki

Jarno Rehelmä

Jukka Rauhala

Leonard Sahlin

Sam Steinheimer, project manager, CoreGo Germany

Sam Steinheimer

Katariina Huotari

Johanna Tolmunen

Jutta Seppälä

Ella Rantala

Marie Campen

Johdon assistentti, Saksa

+49 1726912907

marie.campen@corego.de

Natalie Claesson

Toimistoassistentti, Ruotsi

natalie@corego.fi

Robin Kristiansen

Toimistoassistentti, Norja

+47 46962836

robin@corego.no

Veikka Lehto