Om oss

Läs mer om vårt företag och kontakta vårt team.

CoreGo i hjärtat av evenemangsbranschen

Början

CoreGo grundades i Finland i mars 2015.

Vår första produkt var en RFID-baserad CRM-lösning, som togs i bruk på festivalen Provinssi genast sommaren 2015.

RFID & evenemang

Redan vårt första kundcase visade att vår RFID-lösning gjorde betalningen på festivaler smidigare. Riktningen för vårt företag stod klar.

2020
Det första evenemanget i Sverige.

2021
Vi presenterade CM5-kassaterminalen, den första Android-baserade POS-lösningen för evenemangs- och venuesektorn.

2022
Över 100 kundcase med våra CM5- och passagekontrollösningar.

2023
Vi finns nu i Finland, Sverige, Norge och Tyskland.

2024

Vi strävar efter att förstå våra kunders behov och introducera de bästa möjliga lösningarna och tjänsterna på marknaden.

Teamet

Vi har kontor i FinlandSverige, Norge och Tyskland.

Vi hjälper dig gärna, tveka inte att kontakta oss!

Här hittar du kundtjänstens kontaktuppgifter och annan viktig information.

Management

Barry MacNamara CoreGo

Hannu Elomaa

Barry MacNamara CoreGo

Barry MacNamara

Madelene Järpenge CoreGo

Madelene Järpenge

Sales & Marketing

Johanna Mustonen

Sales Director, Finland

+358 50 328 2200

johanna@corego.fi

Matias Aalberg

Sales Director, Norway

+47 91 366 125

matias@corego.fi

Alexander Lide

Teemu Nyyssölä

Manager of Customer Experience and Business Development

+358 50 412 8376

teemu@corego.fi

Hanna Maria Pinta

Joel Kiiskinen

Marketing Assistant, Finland

joel@corego.fi

Product Development

Jani Vartiainen CoreGo

Jani Vartiainen

Software Design Manager

+358 50 551 7741

jani@corego.fi

Jani Vartiainen CoreGo

Marlon Foth

Niko Väänänen

Urpo Kähkönen

Software Developer

urpo@corego.fi

Paul Dierstein

Software Developer

paul.dierstein@corego.de

Jussi Routila

Technical Operations Manager

jussi@corego.fi

Production & Administration

Sari Marjo-Seppälä

Director of HR and Company Culture

+358 50 321 2813

sari@corego.fi

Aslak Hänninen

Miro Laukkanen

Production Coordinator

+358 50 543 8019

miro@corego.fi

Laura Jyrinki

Jarno Rehelmä

Jukka Rauhala

Account Manager

jukka@corego.fi

Leonard Sahlin

Sam Steinheimer, project manager, CoreGo Germany

Sam Steinheimer

Katariina Huotari

Customer Service Manager

+358 46 9230 528

katariina@corego.fi

Johanna Tolmunen

Jutta Seppälä

Ella Rantala

Marie Campen

Assistant to the Management, Germany

+49 1726912907

marie.campen@corego.de

Natalie Claesson

Office Assistant, Sweden

natalie@corego.fi

Robin Kristiansen

Office Assistant, Norway

robin@corego.no

Veikka Lehto